...Jedziemy z pasją
dostarczamy na czas...

Transport

Firma Renobud Trans gwarantuje usługę profesjonalną i szybką, co w spedycji ma kluczowe znaczenie. Warto wspomnieć, iż na rynku transportowym można spotkać się z różnymi rodzajami spedycji. Wyodrębniono je na podstawie zapotrzebowania klientów - reprezentujących częściowo podmioty indywidualne, ale w znacznej mierze firmy specjalizujące się w handlu różnego rodzaju towarami (w większości wymagającymi jak najszybszego dostarczenia na miejsce). Usługa spedycyjna obejmuje nie tylko przewód określonego ładunku, ale też usługi organizacyjne. Kompleksowość, jaką charakteryzuje się spedycja wyróżnia ją na tle innych świadczeń o cechach transportowych. Organizacja całego przewozu, jak również prowadzenie stosownej dokumentacji są konieczne szczególnie w przypadku przewozów międzynarodowych.
Nasza firma właśnie w takowych się specjalizuje, świadcząc usługi na obszarze wielu krajów Unii Europejskiej, takich jak chociażby Niemcy, Holandię, Belgię, Włochy, Hiszpanię czy Francję. Na przewoźniku spoczywa znaczna odpowiedzialność w zakresie wystawiania listów spedycyjnych, przewozowych itp. - gwarantujemy jednak, że zatrudnieni u nas specjaliści - koordynatorzy oraz kierowcy są niezwykle dokładni i profesjonalni.
Renobud-Trans oferuje usługę w korzystnych cenach. To nie tylko dowóz ładunku. Czynność tę powinny poprzedzić zawarcie szczegółowej umowy, sprawdzenie ubezpieczenia przesyłki, cały szereg czynności prawnych (wspomniana dokumentacja), dopiero później jej odbiór i przygotowanie do przewiezienia. Często konieczna jest odprawa celna, choć na terenie UE nie jest to problemem. Spedytor zobowiązuje się jednak do ewentualnego przeładunku oraz do rozładunku, a w wielu przypadkach także do ewentualnego składowania przesyłki. Warto wybrać firmę, której zakres usług oraz obszar działania są dopasowane do potrzeb klientów. Renobud-Trans jest stale rozwijającym się lokalnym przedsiębiorstwem z rozbudowanym taborem oraz profesjonalnie przygotowanymi do obsługi klientów pracownikami - stanowi to znaczną zaletę w branży, gdzie istotna bywa każda minuta.

Spedycja

Profesjonalny transport, rozumiany zarówno jako przemieszczanie osób czy dowolnych ładunków w odmiennych ilościach wymaga doświadczonych usługodawców, jak i dostosowanego do jednostkowych potrzeb sprzętu.
Co oczywiste, w ostatnim stuleciu wymagania zmieniły się na wszystkich polach. Wzrosła także konkurencja na rynku transportowym. Jak jednak wszystko się zaczęło? Oczywistą odpowiedzią pozostaje...od koła. Jednak jego wynalazek początkowo był użytkowany w zupełnie innych celach - do wyrobu garnków. Dopiero kilkadziesiąt lat później zauważono, że konstrukcje z drewna w formie dysku mogą stanowić dobry dodatek do rydwanów czy innych pojazdów do przewożenia ładunków. Wraz z rozwojem handlu, a także nawiązywania transakcji z sąsiednimi miastami czy krajami rosła rola transportu. Przewożono je w różnorodny sposób - na mułach, na koniach pociągowych, na wielbłądach, na specjalnie skonstruowanych saniach a nawet przy pomocy psów.